Požár domu v Malšicích na Táborsku

01.07.2014 12:32
TÁBORSKO - (1. července 2014) Škoda ve výši Kč 2 500 000,- byla vyčíslena po požáru rodinného domu, který hořel v obci Malšice na Táborsku. 
 
Informaci o požáru přijelo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 5:21 hodin. K požáru okamžitě vyjely profesionální jednotka ze stanice Tábor a jednotky SDH obcí Bechyně, Tábor a Malšice. Celkem se na místo dostavily osádky osmi cisteren.
 
Požár zasáhnul jednopodlažní dům s obytným podkrovím. Hořelo především v části prvního nadzemního podlaží, kde požár zničil celé obytné prostory i střechu. V domě byly před vznikem požáru tři osoby, které však hořící dům stihly samy opustit ještě před příjezdem hasičů. Dvě z nich byly odvezeny zdravotníky ZZS do nemocnice z důvodu podezření na nadýchání se zplodin hoření. 
 
Zasahující hasiči požár dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, kdy velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Poté postupně již začaly některé jednotky odjíždět zpět na své základy. Zcela uhašen byl dům krátce po půl deváté dopolední, kdy jej velitel jednotek HZS předal Policii ČR ke střežení. 
 
Hasiči svým zásahem uchránili majetek za Kč 1 000 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR.
 
Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje 

—————

ZpětTOPlist