Požár bytu v Lužnické ulici v Táboře s evakuací 113 osob

05.09.2012 20:42

TÁBOR - (5. září 2012) Pět minut po druhé hodině ranní přijalo Operační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o požáru v domě č. p. 1586/46 v Lužnické ulici v Táboře. Dle oznamovatele hořelo v jednom z bytů domu.

Operační důstojníci na místo okamžitě vyslali profesionální hasiče z táborské stanice s rychlým zásahovým automobilem, dvěma cisternami a automobilovým žebříkem. Hasiči na místě po provedeném průzkumu zjistili, že hoří v jedné místnosti bytu čtyřpatrového bytového domu. Díky rychlému zásahu hasičů, kteří požár dostali pod kontrolu do patnácti minut od svého příjezdu, se požár nerozšířil do dalších místností či bytů. Velitel zásahu si k požáru jako posilovou jednotku vyžádal jednotku SDH obce Tábor, která se dostavila se třemi výjezdovými vozy.

Vzhledem k silnému zakouření celého objektu bylo nutné z domu evakuovat všechny obyvatele. Celkem bylo zasahujícími hasiči evakuováno 113 osob – 60 dospělých a 53 dětí. Zdravotnická záchranná služba do nemocnice odvezla čtyři zraněné osoby (2 dospělé a 2 dítě), které se nadýchaly zplodin hoření. V 2:50 hodin byla evakuace ukončena.

V 3:35 hodin z místa zásahu odjel rychlý zásahový automobil a výšková technika. Osádky cisteren pokračovaly v dohašování, a to jak v zasažené místnosti, tak venku na volném prostranství, kam byly vynášeny věci zasažené požárem.

Pro evakuované obyvatele bylo ve spolupráci se starostou města Tábor a dalšími pracovníky Městského úřadu v Táboře zřízeno přijímací středisko v 8. základní škole ve Světlogorské ulici na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. Tam byli přepraveni autobusem MHD. Ve škole jim ze zásob HZS Jihočeského kraje územního odboru Tábor byly poskytnuty přikrývky, lůžka a případně náhradní oblečení, pokud je obyvatelé potřebovali. Předpokládáme, že v průběhu dnešního dne bude celý dům plně odvětrán a že jeho obyvatelé se tam budou moci ještě dnes vrátit.

V 5:11 hodin bylo velitelem zásahu nahlášeno, že požár je zcela zlikvidován. Škoda způsobená požárem byla stanovena na Kč 80 000,--, hasiči svým zásahem uchránili další majetek za Kč 5 000 000,--. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS Jihočeského kraje, územního odboru Tábor ve spolupráci s Policií ČR.

Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje

—————

ZpětTOPlist