Pád malého letadla u obce Kamenná

27.06.2014 01:49
JIHOČESKÝ KRAJ - (26. června 2014) Krátce po půl deváté dopolední obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o pádu letadla u obce Kamenná. 
 
K zásahu byly vyslány jednotka profesionálních hasičů ze stanice Trhové Sviny a jednotky SDH obcí Horní Stropnice a Nové Hrady. Jako posilové jednotky vyjeli včetně technického kontejneru profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Kaplice. 
 
Jako první na místo nehody přijela trhosvinenská jednotka. Její velitel podal zprávu, že se jedná o malý dvoumístný ultralight, ve kterém cestovaly dvě osoby. Dále informoval, že letadlo po pádu nehoří, trhosvinenští profesionální hasiči u něj provedli pouze protipožární opatření. Obě osoby z letadla vytáhli svědkové nehody a ihned i obou zahájili restuscitaci. V té pak pokračovali hasiči a následně zdravotníci ZZS. I přes jejich veškerou snahu nebylo oživování úspěšné. Oba muži svým zraněním podlehli. 
 
Zásah českobudějovické a kaplické jednotky nebyl potřeba, stejně tak jako zásah jednotek SDH. Všechny byly vráceny zpět na základny.
 
Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje 

—————

ZpětTOPlist